צריכים ביטוח חייגו עכשיו : 03-6323950

ביטוח בריאות לילדים

ביטוח בריאות לילדים

 

 "העיקר הבריאות", בזה כולנו מאמינים, אך האם באמת יש לנו מושג אילו הגנות ביטוחיות יש לנו ולילדינו בנושאי בריאות? כחברי קופת חולים יש לנו ביטוח בריאות ממלכתי, המאפשר לנו לקבל טיפול רפואי בסיסי וסבסוד לתרופות המצויות בסל התרופות.

 

 

רכישת שירותי בריאות משלימים, הידועים גם ככרטיס זהב / מושלם, מעניקים לנו זכויות נוספות כדוגמת החזרים עבור אביזרים רפואיים ובדיקות הריון, זכאות לייעוץ דיאטני ולשירותי רפואה משלימה מסובסדים ועוד, אך הם אינם מכסים במקרה בו נדרשות תרופות מחוץ לסל התרופות, ניתוחים והשתלות, או אפילו שירותי הוראה מתקנת דחופים. כדי לכסות על הפער בצרכים, חברות הביטוח החלו להציע ביטוחי בריאות פרטיים להורים ולילדים המאפשרים לקבל החזרים כספיים על מגוון פרוצדורות ומרשמים, שאינם כלולים בסל הבריאות.

 

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי למושלם של קופת החולים?

 

אנחנו משלמים עשרות שקלים בחודש על הביטוח המושלם של קופת החולים, ומאמינים כי הוא מכסה אותנו במקרה שבו נזדקק לו. אך מי שקראה את החוברת העבה, הנלווית לחתימה על ביטוח מושלם, הבחינה בוודאי בהגבלות ובסייגים הרבים המצויים בה. הביטוח המושלם מציע אמנם הרחבות שירות רבות, אך מגדר אותן תחת תנאים קשוחים. כך למשל, כדי לקבל החזר עבור טיפול בחו"ל צריך להוכיח כי אין טיפול דומה בארץ, וגם אז מדובר בהחזר חלקי בלבד.

 

ביטוח בריאות פרטי כולל בדרך כלל פחות סייגים והגבלות ומאפשר למבוטחים בו לקבל את הטיפול שנראה להם הכי נכון עבורם. יתרה מכך, ביטוח בריאות פרטי מאפשר לכל משפחה להתאים את הכיסוי הביטוחי לצרכיה על ידי הוספת והורדת הרחבות ביטוח בהתאם למצבם הבריאותי של בני המשפחה, לגילאיהם וכן הלאה.

 

אחד מיתרונותיו המרכזיים ביותר של ביטוח בריאות פרטי, הוא בחופש לבחור את הרופאים, המנתחים, מכוני הבדיקה, והמומחים שעליהם קיבלתם המלצות, גם אם הם אינם משויכים לקופת החולים בה אתם חברים. ביטוח בריאות פרטי לא רק מעניק החזר על בחירות אלו, אלא גם מאפשר לקצר תורים ולבחון את האפשרות של טיפולים בחו"ל במידת הצורך.

 

גם הכיסוי לתרופות שאינן בסל התרופות הוא אחד מחוזקותיו של ביטוח בריאות פרטי, שכן העלויות של תרופות אלו עלולות להגיע למאות ואלפי שקלים בחודש. חשוב לציין כי בכל פוליסה קיימות החרגות שונות, ולכן כדאי לקרוא מה לא נכלל תחת כיסוי הפוליסה לפני שחותמים.

 

מה חשוב לוודא כשמעוניינים בביטוח בריאות פרטי לילד ?

 

ראשית, כדאי לדעת שניתן להוסיף את הילדים לביטוח הבריאות שלכם, ההורים. לשם כך, חשוב לעדכן את סוכן הביטוח שלכם בפרטיהם ובגילאיהם, ולמעשה מומלץ להוסיף אותם זמן קצר לאחר שנולדו, כדי שיהנו מהכיסוי ומכל ההטבות מההתחלה.

 

כדי לתת לילדים את הכיסוי הטוב ביותר, כדי לברר עם סוכן הביטוח אילו הרחבות הביטוח שלכם מציע. כיום ישנן הרחבות המאפשרות לכם להנות מהתייעצות טלפונית עם מומחים, פגישות יעוץ עם מומחי גדילה והתפתחות, זכאות לאבחונים לזיהוי הפרעות קשב ולמידה, טיפולים להתפתחות הרגשית, הקוגניטיבית והמוטורית ועוד. 

 

בשוק קיימים מגוון של ביטוחים במחירים משתנים, וקל להתפתות ולבחור בזול ביותר מביניהם. אך לפני שעושים זאת, כדאי להשוות לא רק את המחירים אלא גם את היקפי הכיסוי אותה מציעה הפוליסה. למעשה, כדאי גם לבדוק את השינויים בפרמיה לאורך השנים, ולשקול לבחור ביטוח בריאות פרטי עם פרמיה קבועה.

 

כולנו מקווים לגדל ילדים בריאים ותקינים, אך תמיד מומלץ להתכונן מראש גם לגרוע מכל. לפני שאתם בוחרים ביטוח בריאות לילדים, ודאו כי הוא כולל כיסוי להשתלת איברים הן בארץ והן בחו"ל, ועדיף לבחור בפוליסה המעניקה גמלה חודשית ל-24 החודשים שלאחר הניתוח. כדאי גם לרכוש ביטוח מחלות קשות, המעניק להורים פיצוי כספי שיאפשר להם לטפל בילד במקרה בו הוא חלה במחלה קשה, מבלי לדרדר את מצבה הכלכלי של המשפחה.

 

ישנן פוליסות המכסות טיפולים אלטרנטיביים כחלק מביטוח הבריאות שלהן. אם אתם חסידי השיטה האלטרנטיבית, ודאו כי תוכלו לקבל החזרים מהביטוח במקרה בו תרצו שירותי רפואה משלימה לטיפול בילד שלכם.

 

שירותי הבריאות הציבוריים נשחקים ומציעים עם הזמן פחות ופחות תמורה. אם איננו רוצות להתפשר על הבריאות של הילדים שלנו, ואם ברצוננו להבטיח להם את המטפלים והטיפולים הטובים ביותר, עלינו לשקול לבטח אותם בביטוח בריאות פרטי, שיעניק את הכיסוי הרחב ביותר ואת השקט הנפשי לנו, ההורים. 

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל