ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון

ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון

רגע לפני שמתחיל פרק החלפת החיתולים והקימות בלילה, הריוניות רבות מנצלות את תקופת ההריון כדי לנפוש בחו"ל. אם בכל זמן אחר, נוכל להמר ולבחור בביטוח הנסיעות לחו"ל של קופת החולים או כרטיס האשראי, תנאי הביטוח בהריון שונים לחלוטין, משום שהוצאות הטיפול באם ובוולד יכולות להרקיע לכדי עד חצי מיליון דולר, ולכן בכל שלב של ההריון כדאי לבחור פוליסה מתאימה ורחבה דיה.

ביטוח נסיעות לחו"ל עד שבוע 26 להריון

כדי שחברת הביטוח תכסה הוצאות טיפול הקשורות להריון, עליה להיות מיודעת על כך מראש. אם את מודעת לקיומו של ההריון לפני שטסת לחו"ל, עליך להודיע על כך לחברת הביטוח גם אם מדובר בשבועות הראשונים שלו. ללא דיווח מקדים לא תוכלי להנות מכיסוי ביטוחי על פרוצדורות הקשורות להריון, שכן ביטוח נסיעות רגיל אינו מכסה במקרים של הריון, הריון מחוץ לרחם, הפלה, לידה מוקדמת, לידה או טיפול בוולד, וכן לא במקרים של שמירת הריון.

השבוע ה-24 להריון הוא השבוע שבו ההריון נכנס לשלב גבול החיות, וקיימת אפשרות ללידת פג. אם הנסיעה לחו"ל מתארכת לשבוע זה ואילך, כדאי לרכוש גם ביטוח עבור לידת פג, שאמנם ייקר את הפוליסה אך יחסוך מאות אלפי שקלים מהמשפחה במקרה וחלילה תצטרכו להפעילו.

ביטוח נסיעות לחו"ל לאחר שבוע 26 להריון

אם החלטת לשהות בחו"ל לאחר השבוע ה-26 להריון ועד השבוע ה-32, תצטרכי להצהיר בשאלון רפואי בעברית ובאנגלית, כי אינך סובלת מבעיות הקשורות להריון. שאלון זה צריך להיות חתום על ידי רופא הנשים שלך, ועלייך להביאו עמך לטיסה יחד עם מסמכי האולטרסאונד האחרון.

לפני הטיסה עליך להציג את האישורים לדיילות. אלו יעבירו אותם לרופא מטעם חברת התעופה שיאשר את עלייתך למטוס. הליך זה חיוני, משום שהשינויים בלחץ האוויר בטיסה יכולים להביא לשלל תופעות החל מהתייבשות, דרך הגדלת הסיכון לקרישי דם וכלה בזירוז צירים וסיכון ההריון, ולכן חשוב לוודא עם הרופא שהטיסה אינה מסכנת אותך סיכון שאינו סביר, ולבחור בטיסות קצרות, במידת האפשר.

ככל ששבועות ההריון מתקדמים, כך מתמעטות חברות הביטוח המציעות כיסוי להריוניות, שכן הסיכונים ללידה מוקדמת גדלים ואיתם עלויות הטיפול באם וברך הנולד. למעשה, אשה שעברה את 32 השבועות להריון, יכולה לטוס רק במקרי חירום ולאחר הצגת אישור רפואי וליווי על ידי רופא.

במקרה בו מתוכננת לידה בחו"ל, יש לדאוג לרכישת ביטוח רפואי בארץ היעד, שיכסה את הוצאות הלידה ואת הוצאות הטיפול באם ובילוד, ולדאוג לתקופת כיסוי מספקת עבור כך.

עוד דברים שחשוב לדעת לפני שמתכננים נופש בחו"ל בהריון

ביטוח הנסיעות לחו"ל לנשים בהריון, מכסה במקרים בהן ההריונית לא עברה את גיל 40, אינה סובלת ממחלות כרוניות או מהיסטוריה של הפלות ודימומים בהריון, ההריון נקלט ללא התערבות טיפולי פוריות, גיל ההריון נמוך מ-32 שבועות, ולא מדובר בהריון בסיכון או בהריון מרובה עוברים. אם אינך עונה לקריטריונים הללו, תצטרכי לחפש חברת ביטוח שתהיה מוכנה לבטח אותך, אך התכונני לעלויות ביטוח גבוהות משמעותית מהרגיל, או וותרי על הטיסה במידת האפשר.

את חופשת הסקי כדאי לדחות למועד אחר, שכן לא ניתן לרכוש ביטוח על ספורט אתגרי בשילוב עם ביטוח הריון, משום שסוג זה של ספורט עלול לסבך ולסכן את ההריון ואת ההריונית.

כולנו מקוות לטוס ולחזור בשלום מטיול חו"ל, אבל כדי להמנע מסיבוכים מיותרים, רצוי לרכוש את הביטוח שמציע את הכיסוי הטוב ביותר למטיילת ההריונית. במקרה של ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון, חשוב להשוות לא רק את מחירי הפוליסה, אלא אף יותר מכך את הכיסויים אותם היא מציעה, כדי שתוכלי לטוס בראש נקי מדאגות.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל