ביטוח סיעודי לילדים

ביטוח סיעודי לילדים

 

 כאשר אנו חושבים על ביטוח סיעודי אנו חושבים על אנשים מבוגרים, אשר גילם ומצבם הרפואי הביא אותם להזדקקות לעזרה סיעודית. אך על פי נתונים מהשנים האחרונות, עולה כי ב-1 מכל 4 מקרים סיעודיים, מבקש הסיוע הוא אדם שטרם חגג את יום הולדתו ה-40. כיום, חברות הביטוח מציעות פוליסות ביטוח לילדים מגיל 3 ומעלה. אם אתם מתלבטים לגבי נחיצותן, הרשו לי להציג בפניכם מספר עובדות חשובות על ביטוח סיעודי לילדים:

  1. מתחילים מוקדם ומשלמים פחות

על אף הסטטיסטיקה שהצגנו מעלה, הסיכוי של ילד להפוך לסיעודי קטן יחסית, ועל כן הפרמיה אותה גובות חברות הביטוח בעבור ביטוח סיעודי לילדים נמוכה. למעשה, מדובר גם בפרמיה קבועה, כך שנשארת נמוכה גם כאשר הילד הופך לאדם בוגר.

  1. משלמים פחות, מבוטחים יותר

המחירים של הביטוח הסיעודי לילדים נמוכים משמעותית מאלו של ביטוח מבוגרים, וכוללים פחות החרגות ותנאים מיוחדים. המשמעות היא שעבור עלות חודשית נמוכה ניתן לרכוש כיסוי ביטוחי בהיקף גבוה. מכיוון שהעלות הממוצעת לטיפול בחולה סיעודי מגיעה ללמעלה מ-100,000 ₪ בשנה, כיסוי גבוה יותר מאפשר טיפול טוב יותר אם חלילה עולה הצורך.

  1. ביטוח לכל החיים

ביטוח סיעודי לילדים מבוסס על ערכי סילוק – צבירת זכויות ביטוחיות לעתיד. לאחר כ-20 שנים בהם אתם, ההורים, תשמרו על הביטוח הסיעודי של ילדכם, הילד שלכם יהיה מבוטח בביטוח סיעודי לכל החיים, גם אם תפסיקו את תשלום הפרמיה.

בניגוד לביטוח בקופת החולים, המספק בדרך כלל כיסוי לעד 5 שנים ובממוצע מכסה מחצית עלות הטיפול, ביטוח סיעודי שנרכש בגיל הילדות, מכסה את המבוטח לכל חייו ומעניק למבוטח סכום המספיק לטיפול איכותי. 

נוסף על כך, בביטוח סיעודי קיים רכיב צבירה, הנקרא גם ערכי סילוק, שמגדיל את סכום הפיצוי ככל שהשנים חולפות. כאשר מתחילים לבטח מהילדות, נצבר ערך סילוק שנותן לעמית אלפי שקלים ביטוח סיעודי לכל חייו. בשלב זה ניתן לבצע סילוק מלא, ולהפסיק לשלם בכלל, או לשלם פחות על ידי מעבר לסילוק חלקי.

בהשוואה, אדם שיתחיל רק בגילאי 30 ומעלה לבטח את עצמו בביטוח סיעודי ישלם בממוצע פי 3, ויצבור פחות ערכי סילוק. 

  1. כיסוי גם במצב סיעודי זמני

מצב סיעודי הוא מצב שבו אדם אינו מסוגל לבצע בעצמו לפחות 3 מהפעולות הבאות: לעבור מקימה לשכיבה ולהפך, להתפשט ולהתלבש, להתרחץ, לשלוט על סוגריו, לאכול ולשתות, להתנייד. מחלות, תאונות ומגוון מצבים נוספים, יכולים להפוך אדם לסיעודי באופן זמני. ביטוח סיעודי המתחיל בגיל הילדות, מספק כיסוי הולם גם למקרים אלו, ומאפשר להפעיל את הביטוח בעת הצורך.

  1. הגנה על המצב הכלכלי של המשפחה

ילד שהופך לסיעודי משנה את המצב הכלכלי של המשפחה, שכן לפחות אחד ההורים צריך לסעוד אותו. ביטוח סיעודי מעניק פיצוי כספי שמונע את ההתדרדרות הכלכלית של המשפחה, ומאפשר לה להתמודד עם המצב החדש שנכפה על המשפחה.

אחת האמרות החכמות ביותר אומרת כי על אדם לקוות לטוב ביותר, ולהתכונן לרע ביותר. כולנו מקווים כי אנו וילדינו נאריך ימים ונהנה מחיים בריאים ופעילים, אך למקרה בו חלילה ניפול בצד הלא נכון של הסטטיסטיקה, חשוב לדאוג לנו ולילדינו לביטוח סיעודי. רגע לפני שהמחירים של הביטוח הסיעודי לילדים עולים, אשמח לקבוע אתכם פגישה ולהבטיח יחד אתכם את עתיד ילדכם. 

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל