ביטוח סיעודי – זמן שווה כסף

ביטוח סיעודי – זמן שווה כסף

 

ביטוח סיעודי מצטייר אצל רוב האוכלוסייה כסוג ביטוח אשר נעשה בו שימוש רק בגיל מאד מבוגר. תדמית זו גורמת לכך שרבים הם אלה הדוחים את רכישת פוליסת הביטוח הסיעודי, לעתים בעשרות שנים ואינם מודעים לכך שבכל שנה הם בעצם מאבדים זכויות שיוכלו להפעיל בעת הצורך, מפסידים שנות וותק המשליכות על סכום הביטוח והגרוע מכל – עלולים להגיע למצב סיעודי כשהם ללא ביטוח מתאים.
הטיפ הראשון והחשוב ביותר הוא פשוט – את הביטוח הסיעודי מומלץ לרכוש מוקדם ככל הניתן. החישוב גם הוא פשוט – עם כל שנה שעוברת, עולה במעט (לעתים בשקלים בודדים) סכום הפרמיה החודשית, אבל גם הסכום החודשי אותו ניתן יהיה לקבל מהביטוח במקרה הצורך עולה באופן משמעותי וההפרש בין ביטוח סיעודי שנרכש שלושים שנה לפני שהופעל, בין כזה שנרכש רק עשר שנים לפני שהופעל יכול להגיע לאלפי(!) שקלים.
אמנם, מדינת ישראל חוקקה בעת האחרונה מספר חוקים שמטרתם לשפר את איכות חיי האוכלוסייה המבוגרת בארץ, אבל עדיין נשארו מרכיבים רבים שהיכולת להשיגם תלויה במצבם הכלכלי של החולה הסיעודי ושל בני משפחתו, כמו תרופות שאינן בסל התרופות וטיפול סיעודי צמוד, שעלותם יכולה להגיע ל – 10,000 ש"ח בחודש.
לפני שממהרים לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי, כדאי לדעת מה היא אמורה לכלול, אילו הטבות ניתן להוסיף ואילו תנאים חשוב שיהיו חלק ממנה. בהשוואה בין פוליסות יש לבדוק את תקופת הביטוח, אשר במקרה של פוליסות קבוצתיות תקפה עד חמש שנים לכל היותר ואילו בפוליסות פרטיות תקפה כל זמן שהמבוטח משלם את הפרמייה. עוד יש לוודא כי מגיל מסויים – בדרך כלל 65 – הפרמייה החודשית אינה מתייקרת ונשארת קבועה.
נתון חשוב נוסף שיש להקפיד עליו הוא משך תקופת הפיצוי, כלומר – במשך כמה זמן יקבל המבוטח הסיעודי תגמול כספי. ישנן פוליסות המבטיחות כיסוי למשך כל חיי המבוטח וישנן כאלה המוגבלות בזמן. ישנן פוליסות המתפקדות גם כסוג של חיסכון ובמידה והפסיק המבוטח את הביטוח, הוא מקבל סכום מסויים במידה והגיע למצב סיעודי. גם גובה הסכום הזה נקבע לפי משך הזמן שהיה מבוטח.
ישנם פרטים נוספים שחשוב לבדוק בפוליסה, כמו קבלת פיצוי כנגד קבלות, הגדרת המצב הסיעודי על פי חברת הביטוח, מהי תקופת ההמתנה ועוד, אבל בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח, המכיר היטב את החומר הנדון ויכול לוודא כי הפוליסה הנרכשת היא הטובה והמתאימה ביותר.
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל