לחסוך חכם למען עתיד ילדכם

לחסוך חכם למען עתיד ילדכם

 

 

בעבר, כשילד היה נולד, ההורים היו פותחים עבורו תוכנית חיסכון. זו יכלה להיות תוכנית בנקאית, שהניבה ריבית נאה לטווח הארוך או קופת גמל שהעניקה הטבות מס. אבל בשנים האחרונות, האפיקים הללו הפכו ללא רווחיים כלל.

עקב הריבית הנמוכה במשק, עליה שומר בשנים האחרונות בנק ישראל, אפיקי החיסכון הבנקאיים הפכו ללא רווחיים. בשנת 2008, קופות הגמל שינו את יעודן והפכו מכלי לחסכון שמאפשר את משיכת כל הסכום לאחר 15 שנה, לכלי שמעניק קצבה חודשית בפנסיה, ולכן כבר לא מתאימות לחסכון לילדים.

החיסכון שלכם, השליטה שלכם.

את החלל שהותירו המכשירים הפיננסיים הללו, מחליפה כיום פוליסת חסכון פיננסית, כדוגמת פוליסת מנורה טופ קידס. הפוליסה מאפשרת לחסוך לטווח בינוני או ארוך, כך שבמקרה שבו הילד יצטרך את הכסף לטובת לימודים, חתונה או קניית דירה, תוכלו למשוך אותו בהתראה של מספר ימי עבודה בודדים.

אפיקי החיסכון לילדים המועדפים, היו תמיד אלו שבהם הסיכון קטן יחסית. פוליסת חסכון פיננסית מאפשר לרוכשיה לבחור ברמת סיכון שמותאמת לרצונותיהם וצרכיהם. התמהילים השונים מאפשרים לשלוט ברמת הסיכון ולהתאים אותה למשפחה, וכן קיימת אפשרות לעבור בין מסלולים ללא עמלות קנייה ומכירה ומבלי להצטרך לשלם מס על הרווחים. כך מתאפשר למשפחה לשנות את מידת הסיכון-סיכוי לאורך שנות ההשקעה, בהתאם להערכותיה לגבי מצב השוק.

בנוסף, פוליסת חסכון פיננסית מאפשרת לבחור בין הפקדה שוטפת, למי שמעוניין להכניס בכל חודש סכום לטובת חסכון לילד, לבין הפקדות חד פעמיות, בכל פעם שבה המשפחה יכולה להרשות לעצמה לחסוך לילדים.

משתלם להכיר: מנורה טופ-קידס

מנורה טופ-קידס היא פוליסת חסכון וביטוח לילדים. בתוכנית מנורה טופ-קידס, ההורה מגדיר יעד ברור לחסכון – בר המצווה של הילד, לימודים אקדמאיים, חתונה או קניית דירה. מכיוון שתחנות חיים אלו מתרחשות בטווחי זמן ידועים, ניתן להתאים את היקף החסכון אליהם. למטרות כלכליות גדולות, כדאי להתחיל להתכונן מוקדם יחסית, ולכן זמן החסכון המינימלי בפוליסה הוא 7 שנים.        

מנורה טופ-קידס מציעה את האפשרות לבחור מבין 10 אפיקי ההשקעה. בנוסף, הפוליסה מציעה רכיב ביטוחי להורה, האומר כי במקרה שבו ההורה חווה אובדן כושר עבודה, או קפח את חייו, חברת הביטוח מתחייבת להמשיך ולהפקיד לחסכון במקומו. כמו כן, התוכנית מאפשרת לרכוש רובד ביטוחי נוסף לילד ו/או להורה, המזכה בתשלום חד פעמי של 100,000 ₪ במקרה של גילוי מחלה קשה או במקרה של תאונה שהובילה לנכות. סכום זה יאפשר להשלים את החסכון למטרה.

יותר תשואה, פחות עמלה

פערי התשואה בין תוכנית חסכון בנקאית לבין פוליסת חסכון פיננסית, כדוגמת מנורה טופ קידס, יכולים להגיע לאחוזים רבים. כך למשל, בעוד שתוכנית החסכון הבנקאית הניבה בשנה שעברה תשואה של 1.6% בלבד, מנורה טופ-קידס הניבה ללקוחותיה תשואה של 6.3% במסלול הכללי. כאשר התשואה גבוהה, קל יותר להגיע ליעד ולהבטיח שבעת מועד פרעון הפוליסה, יהיה בה סכום שבאמת יסייע לילד.

בעת בחירת הפוליסה, ההורה יכול לבחור בין מסלול שבו לא משולמים דמי ניהול על הפרמיה, ודמי הניהול על הצבירה עומדים על 1.5%, לבין מסלול שבו דמי הניהול על הפרמיה הם 12 ₪ לחודש, ודמי הניהול על הצבירה עומדים על 1.2% בלבד. פוליסת חסכון טופ קידס, פטורה מתשלום מס על רווחים עד למועד משיכת הכסף, ואילו פקדון בנקאי מחויב בתשלום מס של 15% על הרווחים, בכל מועד חידוש.

משפחות רבות מגלות את יתרונותיה של פוליסת חיסכון פיננסית, ועל כן רק בשנה החולפת, פוליסות אלו גייסו כ-3 מיליארד ₪. אם אתם רוצים להבטיח שילדיכם יגדלו עם האפשרות הכלכלית לממש את עצמם, אנחנו באורלי יונאי, נשמח להתאים לכם פוליסת לילדים, שתתאים לכם ותאפשר להם להתחיל את החיים שלהם על הצד הטוב ביותר.   

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל