משבר מחלת הסרטן

משבר מחלת הסרטן

משבר מחלת הסרטן – אספקט פיזי בריאותי

 זה מתחיל מהבשורה הנוראה, שממוטטת אותך במקום. הצטרפת לסטטיסטיקה הנוראה, יש לך סרטן. אחר כך מדובר בסבב בדיקות שמטרתו לקבוע את דרגת הסרטן ואת מידת התפשטותו בגוף, ואז ההכרעה – כימותרפיה, הקרנות, ניתוח או שילוב שלהם. ההשפעה של כל אחת מההחלטות הללו גובה מחיר פיזי בריאותי מהגוף, ולמעשה משנה את אורח חייו של החולה מקצה לקצה.

כאב פיזי

הכאב המתמשך הוא הסימפטום הראשון שמפריע לשגרת החיים, ולרוב גם הוא זה שמביא לאבחון. הטיפולים עצמם עלולים גם כן להביא עמם כאבים ומיחושים שונים המפריעים לתפקוד השוטף, וכמובן גם מונעים מהמטופל ללכת לעבודה ולהתפרנס. הכאבים הפיזיים מלווים גם בחששות וחרדות שמחלישות אף הן את הגוף, ולכן מי שיש לו ביטוח מחלות קשות, ומקבל בעת גילוי המחלה סכום של כ-100,000 ₪, יכול להיות קצת פחות דואג ולהתיש פחות את הגוף שלו.

השפעות הכימותרפיה

אחד הטיפולים הרווחים ביותר לסרטן הוא כימותרפיה. טיפול זה מזוהה במיוחד עם נשירת שיער, אך יש לו אספקטים בריאותיים קשים יותר, כדוגמת קושי בהליכה עקב כבדות בשרירי הרגליים כתוצאה ממשקעי הכימותרפיה, תחושת בחילה המגיעה עד כדי הקאות וקושי בעיכול מזון, תשישות, פצעים בחלל הפה, ואנמיה. בסל התרופות קיימות כמה וכמה תרופות המסייעות להתגבר על תופעות הלוואי, אך במקרה שיש לכם ביטוח בריאות פרטי, כדאי לבחון האם יש תרופות שאינן בסל התרופות ויכולות לסייע בהקלה על התסמינים. 

השפעות ההקרנות

ההקרנות נועדו על מנת לחסל באופן ממוקד את התאים הסרטניים, אך מכיוון שתאים אלו צמודים לתאים בריאים, לא פעם נגרמים נזקים גם לתאים הבריאים. חולים שעברו הקרנות חשים על פי רוב תחושות של תשישות ושינויים בעור, וכן תופעות לוואי הקשורות למקום אליו נעשית ההקרנה. רוב התופעות הללו נעלמות מספר שבועות לאחר סיום סבב ההקרנות, אך בתקופה זו החולה מתקשה לפעול ועל אחת כמה וכמה לצאת מהמיטה, ובוודאי מתקשה לטפל בסידורים הדרושים לקבלת החזר מביטוח לאומי בנושא זה. בעלי ביטוח מחלות קשות יכולים לחסוך את הטרחה, להרים טלפון לסוכן הביטוח, ולהבטיח שהתקופה הקשה תעבור ללא טרדות כלכליות, שכן הסכום על סך כ-100,000 ₪ יועבר לחשבון החולה בהקדם.

ניתוח להוצאת גידול

כאשר הרופאים מחליטים כי יש צורך להוציא את הגידול באמצעות ניתוח, המשפחה כולה נכנסת לתקופה קשה. המחשבה על אדם אהוב הנמצא על שולחן הניתוחים, מלחיצה כל אחד, ולכן חשוב שהמנתח יהיה בעל ניסיון רב ומיומנות בתחום הניתוח, וכן בעל רקורד מרשים של הצלחות. אם התמזל מזלכם והרופא הנכון כלול בהסכם קופת החולים שלכם, אתם צריכים לברר מתי תוכלו להשיג את התור הראשון הפנוי אליו. מכיוון שבמקרים של סרטן, כל יום משמעותי, הציפייה יכולה למרוט עצבים. 

ביטוח בריאות פרטי, מסייע בקיצור תורים, בהגעה למנתח המתאים ביותר עבורכם, בין אם הוא בהסכם עם הקופה ובין אם לא, וכן במקרים בהם המומחה הטוב בתחום נמצא בחו"ל, תוכלו לוודא כי בן משפחתכם יוטס וינותח שם בהקדם. ביטוח בריאות פרטי מסייע לשקט הנפשי ומחזק את הסיכוי של החולה להצליח להתגבר על הסרטן, בהעמידו את הצוות הרפואי הטוב ביותר עבורו.פגיעה במערכת החיסונית

הקרנות, כימותרפיה וניתוחים מערערים את המערכת החיסונית של החולה, וחושפים אותו להדבקות במחלות. במקרים כאלו, אפילו התקררות פשוטה עלולה חלילה להסתבך. לכן, כאשר חולה סרטן נדרש להתאשפז בבית חולים, חשוב שיהיה לו חדר פרטי או עם מינימום שותפים, וכן צוות רפואי שינטר את מצבו מסביב לשעון. ביטוח בריאות פרטי מאפשר לאשפז את החולה בבתי חולים פרטיים בהם התנאים טובים יותר, ולצמצם את הסיכון להדבקות מיותרת מחולים אחרים.

יתרונות ביטוח בריאות פרטי בהתמודדות עם אספקטים פיזיים של סרטן

הטיפול במחלת הסרטן והמחלה עצמה, יכולים להביא לשלל תופעות לוואי, פיזיות ורגשיות. לבני המשפחה קשה בדרך כלל להבין מה המשמעות של תופעות שונות החל מהתכווצויות ברגליים והזעה, וכלה בנוכחות של דם בהפרשות הגוף, ולכן חשוב שיהיה להם עם מי להתייעץ. כאשר פונים באופן פרטי לרופא מומחה, מקבלים לא רק את חוות דעתו המקצועית ואת הזמן הדרוש על מנת לענות על שאלות שעולות, אלא גם את האפשרות להתייעץ במקרים בהם הסימפטומים משתנים. ביטוח בריאות פרטי חשוב על מנת לספק את התשובות לתופעות אלו, עבור מי שנחשף אליהן לראשונה.

 

למרבה הצער, לא כל סוגי הטיפולים במחלת הסרטן כלולים בסל הבריאות, ואם אתרע מזלו של אדם יקר לכם והוא חלה בסרטן שהטיפול בו אינו כלול בסל התרופות, העלויות עלולות להגיע לאלפי שקלים בחודש. ביטוח בריאות פרטי מעניק כיסוי לתרופות שאינן בסל ומאפשר בכך להמנע מהוצאות אדירות בתקופה קשה זו.  


יתרה מכך, חולי סרטן רבים חשים הקלה בסימפטומים לאחר שעברו טיפולים אלטרנטיביים מסוימים. כך למשל שיאצו או מסאג' יכולים להפחית את הסבל ברגליים הסובלות מהתכווצויות. דיקור יכול לסייע לגוף למצוא איזון וכן הלאה. באמצעות פוליסת ביטוח בריאות פרטית, ניתן להתנסות בשלל טיפולים אלטרנטיביים ולמצוא את אלו שיקלו על החולה, מבלי לספוג עלויות כבדות.

 

ההתמודדות עם מחלת הסרטן ועם הכאבים הפיזיים שנלווים לה, אינה קלה, אך המעטפת הביטוחית הנכונה מסייעת להשיג את התוצאות המהירות והטובות ביותר, ולהקל על הקשיים. על פי הסטטיסטיקות הקודרות, אדם אחד מתוך 3 יחלה בסרטן במהלך חייו. אנו יכולים לנסות ולצמצם את הסיכון באמצעות אורח חיים בריא יותר, וכן לדאוג לכיסוי ביטוחי נאות. העלות של ביטוחים אלו אינה גבוהה כל כך, אך התמורה שלהם ברגע האמת, שווה המון.

אנו בסוכנות אורלי יונאי, נתאים עבורך פוליסות ביטוח בריאות ומחלות קשות, שיגנו עליך, ונעמוד לצידך בעת הצורך, כדי להבטיח לך ראש שקט מדאגות כלכליות. צור איתנו קשר כעת!

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל