מחלת הסרטן – האספקטים הכלכליים

מחלת הסרטן – האספקטים הכלכליים

 

 כאשר מחלה קשה מתגלה, העולם משתנה. במקום להמשיך בשגרת החיים של הליכה לעבודה, מתחילה ריצה קדחתנית בין רופאים לטיפולים של בני הזוג. במצב הזה, תוך חודש בלבד, משני מפרנסים המכניסים משכורת הביתה, המשפחה מגיעה למצב בו אין הכנסה כלל. 

במציאות הישראלית שבה הוצאה גדולה אחת יכולה לערער את יציבותה הכלכלית של המשפחה, לא קשה להבין כיצד גילוי של מחלת הסרטן יכול לערער את המשפחה גם באופן הכלכלי.ביטוח מחלות קשות, נועד למנוע את פתיחתה של חזית התמודדות כלכלית, באמצעות מתן סכום כסף משמעותי של כ-100,000 ₪ בעת גילויה של מחלה קשה. סכום זה מאפשר למשפחה להתמקד באבחון המצב ובמציאת פתרונות ריפוי, תוך שמירה עליה מפני כניסה למעגל של חובות והלוואות.

כמה שווה הצלתו של מי שאתה אוהב?

כאשר אדם קרוב לנו חולה, אנו מוכנים להשקיע כל סכום כדי לתת לו את האבחנה המדויקת ביותר, את הטיפול האפקטיבי ביותר, ואת התנאים הכי טובים להחלמה. אבל למרבה הצער, התמודדות עם מחלות קשות עלולה להמשך חודשים ושנים ארוכים, שכל אחת מהן כרוכה בהוצאה כבירה. מכיוון שלא נוכל להעמיק את המינוס עד בלי די, חשוב שיהיה לנו כיסוי ביטוחי למקרים כאלו.

אחד הגורמים המרכזיים לכניסה לבור כלכלי, הוא הצורך בתרופות שאינן נכללות בסל התרופות. חולי סרטן שאינם מגיבים היטב לתרופה הנמצאת בסל, עלולים למצוא את עצמם בפני מצב בו יאלצו לוותר על טיפול שיכול להועיל להם או לשלם בעבורו עשרות אלפי שקלים מדי חודש. בוודאי נתקלתם בבקשות למגבית עבור חולים מסוג זה ברשתות החברתיות, ולכן קל להבין עד כמה ביטוח בריאות פרטי חיוני ויכול לעשות שינוי כלכלי ובריאותי עצום במקרים כאלו, שכן הן מציעות כיסוי בשווי של מיליוני שקלים.

גם עלות האבחונים אצל המומחים הטובים בתחום כרוכה בעלות כלכלית לא מבוטלת, בעיקר כאשר מדובר ברופא שאינו בהסכם עם הקופה, או כאשר מתייעצים עם מומחה מחו"ל. במידה ואדם שקרוב לנו אמור לעלות על שולחן הניתוחים כחלק מהלחימה בסרטן, נרצה כי הוא יהיה בידיים הטובות ביותר ולכן עלינו להכניס למשוואה את עלות המנתח, המרדים ומקום הניתוח. לעיתים, הפתרון הטוב ביותר יהיה ניתוח בחו"ל, ולשם כך צריך ביטוח בריאות פרטי, שיסייע במימון הניתוח וימי האשפוז.

הגנו על המשפחה שלכם

העלות של ביטוח מחלות קשות וביטוח בריאות פרטי, קרובה לעלות ארוחה עסקית פעם בחודש.  הבטחון הכלכלי שהיא מביאה אותה בעת הצורך, שווה כל שקל. מכיוון שהסיכון לחלות במחלה קשה גדול למדי, חשוב שכל המשפחה תהיה מבוטחת בביטוחים אלו. כך אם קרה מקרה מצער ואחד מבני הבית חולה, השאר יוכלו לעמוד לצידו ולסייע לו במלחמתו, מבלי לדאוג בנוגע למצב הכלכלי.

אנחנו בסוכנות אורלי יונאי, נשמח להפגש אתכם ולהתאים לכם תוכנית ביטוח שתעניק לכם את הכיסוי הטוב ביותר. 

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל