משכתם כבר את הכסף שמגיע לכם?

משכתם כבר את הכסף שמגיע לכם?

משכתם כבר את הכסף שמגיע לכם?

באמצע שנת 2013, הושק מנוע לאיתור חסכונות פנסיוניים ופוליסות ביטוח חיים. מנוע זה אפשר לאנשים לגלות קופות גמל, קרנות פנסיה וביטוחי חיים שאינם פעילים. אם עוד לא בדקתם אילו חסכונות פנסיוניים יש לכם, משרד האוצר מציע לכם תמריץ נוסף. החל מסוף חודש שעבר ועד מרץ 2015, ביכולתכם למשוך קופות גמל שבהן פחות מ-7000 ₪, מבלי לשלם על כך מס.

אם אתם גרים כבר שנים באותה הכתובת, יתכן שעד סוף החודש תקבלו עדכון בנושא מהחברות המנהלות את קופות הגמל, אך אם עברתם מספר פעמים כתובת, ולא עדכנתם אותה, יתכן שתפספסו זאת, ולכן אני ממליצה לכם להכנס למנוע האיתור ולבדוק מה עומד לזכאותכם.

למה כדאי לכם לבדוק?

קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופות גמל, הם כלי חסכון פנסיוני. לאור שינויים בתחום הביטוח הפנסיוני, רובן מאפשרות למשוך את הכסף רק באמצעות קצבה חודשית. הוראת השעה הזו, מאפשרת למעשה למשוך בבת אחת את הכסף שנמצא בקופות הגמל, כל עוד סכומו נמוך מ-7000 ₪, באופן מיידי (בהתאם לתנאי התקנה).

לצד ההזדמנות להעביר כסף שלא זכרתם מקיומו לחשבון הבנק, יש עוד סיבה נוספת שבגינה כדאי לכם לבדוק האם יש לכם קופות גמל לא פעילות: החל משנת 2016 תשלמו 6 שקלים לחודש כדמי ניהול על קופה כזו. אם אין לכם סכום גדול בקופה, המשמעות היא שדמי הניהול שלכם ינסקו משמעותית, ויקטינו את הרווחים שלכם. פדיון קופות קטנות, יסייע לכם לחסוך את עלויות הניהול הגבוהות, שיכולות להגיע לעשרות שקלים בחודש.

זוהי הטבה משמעותית, שכדאי לנצל אותה. משיכת קופת גמל שלא במסגרת תקופה זו, ולפני מועד הפרישה, תחויב במס של 35% ותשאיר אתכם עם הרבה פחות כסף, ולכן לא כדאי להתמהמה ולאבד את הסיכוי.

איך מושכים את הכסף מקופות הגמל?

באתר איתור הקרנות, או במכתבים שישלחו אליכם הביתה, תוכלו לראות מיהי החברה המנהלת את הקופה ולבדוק באתר האינטרנט שלה מהו הנוהל למשיכת הכספים ממנה. ניתן לפנות לסוכן הביטוח שלכם ולעשות את הפידיון דרכו.

מה כדאי לעשות עם הכסף?

שחרור קופות הגמל הקטנות, יכול להעשיר את העו"ש שלכם באלפי שקלים. אם אין לכם תוכניות לכסף, אל תמהרו לבזבז אותו. ההמלצה שלנו היא שמכיוון שגם כך, כסף זה היה מיועד לטובת העתיד שלכם, העבירו אותו לחסכון שיניב תשואה ראויה עבורו. פוליסת חסכון פיננסית יכולה להיות יעד מעולה לכספים שהתקבלו. בצורה זו תוכלו להרוויח תשואה, ולהשאירו זמין למקרה שתזקקו לו. 

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל