פנסיה בקליק

פנסיה בקליק

 

 משנת 2008 אנחנו מחויבים לשלם לפנסיה לכל עובד שאנחנו מעסיקים ולרשימה הזאת נכנסו פתאום מגזרים שלמים שבכלל לא קראנו להם שכירים, עוזרות בית, מטפלות ואפילו מנקים בחדרי מדרגות. עד עכשיו שילמנו לעובדים עבור ביטוח לאומי, אבל היום יש תשלום חודשי נוסף אותו צריך לשלם, בדומה לביטוח לאומי גם כאן יש חלק עובד וחלק מעביד, ומי שלא משלם אותו עובר על החוק ! 
 
לפי תקנות מס הכנסה אנחנו חייבים להעביר את התשלומים לקרן הפנסיה עד 15 יום מתום החודש שעבורו שולמה המשכורת. איחור בהעברת הכספים ייחשב כהלנת שכר.
בשנת 2014 עומדים אחוזי ההפקדה על 5.5%שעל העובד לשלם ו 12% שעלינו לשלם. האחוזים אותם אנחנו משלמים מורכבים מתגמולים ופיצויים. את הפיצויים ששילמנו עוזרת הבית תקבל גם אם באפשרותנו לשלם את מלא הפיצויים המגיעים לעוזרת מידי חודש ובכך בסיום העבודה לא נצטרך תסיים לעבוד מיוזמתה להשלים את הפיצויים המגיעים לה. במידה ואתם מעסיקים את העוזרת יותר מחצי שנה או במידה והיה לה כבר חיסכון פנסיוני (קופת גמל, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים ) יותר משלושה חודשים אתם כבר חייבים לשלם לה לפנסיה.
 
הצו מגדיר ברירת מחדל, וקובע כי צריך לחסוך את הכספים בקופה שכוללת בתוכה כיסויים ביטוחים לנכות ולמקרה מוות כמו קרן פנסיה, לכן חיסכון בקופת גמל או בביטוח מנהלים שלא כולל ביטוח אובדן כושר עבודה לא עונים על לשון הצו.
 
מערכת תשלום אינטרנטית לפנסיית חובה, פנסיה בקליק, מאפשרת לשלם בצורה קלה ופשוטה עבור העובדת לקרן הפנסיה. ניתן להזין את השכר החודשי למערכת והיא תחשב את אחוזי ההפקדה הנדרשים לפנסיה, הסכום החודשי ירד מחשבון הבנק שלכם באמצעות הוראת קבע. במידה ולא דיווחתם את התשלום באותו החודש לא יתבצע חיוב בחשבון. השימוש במערכת יבטח את עוזרת הבית בהתאם להוראות צו ההרחבה, יעניק לה כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה ומקרה מוות. המערכת תגבה את התשלום בהתאם למועדים שנקבעו בחוק ותעדכן את אחוזי ההפקדה משנה לשנה.
 

 

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל