קרן פנסיה

קרן פנסיה

 

בחירת קרן פנסיה היא מן הבחירות החשובות ביותר שעושה אדם בחייו.
חיסכון בקרן פנסיה מעניק לחוסך כיסוי ביטוחי מפני מוות ו/או אובדן כושר עבודה וחסכון לגיל פרישה. בעולם בו תוחלת החיים עולה בהדרגה, מקבל החיסכון לגיל פרישה משנה חשיבות לקיום האדם עם פרישתו לגמלאות.
גם אם אתם בתחילת דרככם בשוק העבודה, ויום הפרישה עוד רחוק מכם, להחלטה שתקבלו היום בבחירת מסלול הפנסיה שלכם, ישנה חשיבות מכרעת להמשך חייכם.
 
החל משנת 2008, זכאי כל עובד, על פי חוק לחסכון פנסיוני, שיחסך בעבורו על ידי המעסיק. דעו את זכויותיכם והיו חכמים בבחירת תוכנית הפנסיה שלכם.

כיצד נקבעת הקצבה אותה יקבל העמית? 

לאחר שנים בהן חסך העמית  בקרן הפנסיה תיקבע הקצבה ע"י חלוקה של הסכום הנחסך בקרן חלקי "מקדם הקצבה", נתון סטטיסטי אשר מטרתו לספק תחזית לכמה שנים נחייה לאחר היציאה לפנסיה.
 
מקדם הקצבה אשר בו ישתמשו בעת הבדיקה יהיה מקדם הקצבה הנכון לאותה עת, בשונה מביטוחי המנהלים בהן משתמשים במקדם הקצבה שנקבע ביום הכניסה לביטוח, נתוני העבר הראו לנו כי ישנו גידול במקדם הקצבה לאורך השנים ולכן ניתן לצפות שככול שיעברו השנים מקדם הקצבה יגדל וכך תקטן הקצבה הצפויה לחוסכים.
 
גילוי נאות, אין אדם היודע מתי ובכמה ישתנה מקדם הקצבה, באופן תיאורטי מקדם הקצבה יכול גם לרדת במקרה של קיצור בתוחלת החיים, אך כפי שהוסבר בעבר מקדמי הקצבה רק עלו עם השנים. 
 
כיסוי ביטוחי 
הכיסוי אותו מקבל העמית בקרן הפנסיה, קצבת שארים, קצבת נכות הינו כיסוי הדדי ומושלם לעמית בעת הצורך ע"י הכסף שנצבר מעמיתים אחרים, בכל שנה מנהל קרן הפנסיה צריך לצפות כמה עמיתים ימותו וכמה עמיתים יזדקקו לקצבת הנכות, במידה והמספר האמתי של העמיתים שנזקקו לקצבה גדל מהמספר המשוער, יספגו שאר העמיתים את ההפרש בצורה של "תשואה דמוגרפית שלילית" ,במידה ומספר האנשים שיצטרכו לקבל קצבאות יהיה נמוך מהמספר המשוער יזכו העמיתים לתשואה דמוגרפית חיובית כלומר התשואה שתשיג הקרן באותה שנה יהיה גבוה מהתשואה אותה השיגה באמצעות השקעותיה בלבד. 
 
חשוב לדעת! כל אחת מקרנות הפנסיה מציעה מגוון מסלולים בעלי כיסויים שונים, לדוגמא ישנם מסלולים בעלי כיסוי ביטוחי מלא (לא תלוי בגיל הכניסה) ומסלולים בעלי כיסוי ביטוחי מינימאלי.
 
ההבדלים בין המסלולים השונים יכולים להתבטא במאות שקלים בחודש ולכן ישנה חשיבות בכל החלטה.
במקרה מוות יקבלו השאירים (בני זוג וילדים עד גיל 21) את קצבת השאירים ובמידה ואין שאירים יקבלו המוטבים את קצבת השאירים 
חשוב לדעת: ישנם הבדלים משמעותיים מאוד 
 
מסלולי השקעה:
כל קרנות הפנסיה מציעות מגוון מסלולי השקעה, החל ממסלולים סולידיים ועד מסלולים מניתים.
עמיתי קרנות הפנסיה זוכים גם לקבל תשואה מובטחת על חלק מהחיסכון שלהם באמצעות השקעה של הקרן באג"ח מיועדות, אג"ח מדינה המבטיחות תשואה של עליית המדד+4.8% ,המהוות עוגן של יציבות בעת נפילות בבורסה. 
 
 
לקביעת פגישה, ללא התחייבות, לחץ כאן.
 
 
המידע דלעיל הינו מידע כללי וחלקי ואינו כולל התייחסות מקיפה לכל ההיבטים הרלוונטיים והנושאים הנוגעים לעניין. מדובר במידע שמטרתו לתת מושג בסיסי בלבד אודות העניין המתואר.
 
אין במידע כדי להוות או להחליף יעוץ ביטוחי ו/או פנסיוני ו/או אחר מכל מין וסוג שהוא והחברה אינה אחראית על כל נזק שיגרם למשתמש באתר או לצד שלישי כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על מידע זה.
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל