רוצים לחסוך לאחר הפרישה? הכירו את פוליסת חיסכון פיננסי

רוצים לחסוך לאחר הפרישה? הכירו את פוליסת חיסכון פיננסי

 לחיסכון ליום סגריר, יש חשיבות בכל זמן בחיים, אבל בגיל השלישי, לאחר הפרישה, יש חשיבות מיוחדת לצבירת חסכונות בתוכניות המגבילות את רמות הסיכון אך בו בזמן מעניקות תשואה, ומנגד, מכיוון שאי אפשר לדעת מה ילד המחר, שיאפשרו למשוך את הכסף ללא שיהוי רב. פוליסת חיסכון פיננסית הינה בעלת כל התכונות הללו ועוד תכונות נוספות שהופכות אותה לאטרקטיבית במיוחד לבני הגיל השלישי.

כיצד לנצל בצורה חכמה את הטבות המס לגמלאים?

בשנת הפרישה, רשות המיסים עורכת עבור הפורש ומשפחתו החזר מס אוטומטי. החזר זה שיכול להגיע לאלפי ועשרות אלפי שקלים. במקום לבזבז אותם, הדרך הטובה ביותר היא לחסוך אותם בתוכנית שתתן עליהם תשואה, מבלי לגבות דמי ניהול גבוהים ועמלות, כדוגמת פוליסת חיסכון פיננסי.

חשוב לבחור באפיק שיאפשר גמישות בחיסכון ובחירה בין השקעה חד פעמית להשקעה חודשית קבועה. רבים מהפורשים לא יודעים בדיוק מה תהיה הכנסתם וכמה ממנה יוכלו לחסוך לאחר הפרישה, ולכן גמישות זו המוצעת בפוליסת חיסכון פיננסי מושלמת עבורם.

 

נצלו את הטבות המס!

סעיפי הטבות המס של מס הכנסה קובעים כי במקרה בו משק הבית של הגמלאי הרוויח פחות מ-71,180 ₪, משק הבית יהיה זכאי לפטור ממס על הריבית בשיעור המגיע קרוב ל-10,000 ₪. 

אם אחד מבני הזוג בגיל 67 והשני בן 55 לפחות, הם יהיו זכאים לפטור ממס על הריבית בשווי שנע בין 13,500-16,500 ₪.

אם אחד מבני הזוג מכניס כסף מעבודה, בעוד לאחר יש תוכניות נושאות ריבית מהן הוא מתקיים, בעת הפרישה ניתן לקבל פטור בשיעור של 31% מהריבית הנמוכה מביניהם. מחסרים את ההכנסה הגבוהה מתקרה של 161,046 ₪, ומשווים את התוצאה שהתקבלה להכנסה מריבית. הנמוך מביניהם מוגדר בריבית מזכה, וניתן לקבל עבורו פטור בשיעור של 31%.

בגילאים כאלו לא כדאי ללכת על השקעה תנודתית או בעלת סיכון-סיכוי גבוה מדי, אך מנגד לא כדאי לפספס את ההטבה הזו ולהשקיע בפקדון בנקאי. פוליסת חיסכון פיננסי יוצרת את שביל הזהב על ידי הגבלת הסיכון ומתן תשואה נאה ויציבה, ומעניקה לגימלאים פטור ממס רווחי הון, עד לתקרה המוגדרת בהסכם. 

מדוע פוליסת חיסכון פיננסי עדיפה לגמלאים?

רבים מאיתנו חסכו רוב חייהם בבנק, שם קיבלו תשואה קטנה אך בטוחה עבור כספם. כיום האופציה הזו הפכה ללא רלוונטית עקב התשואה האפסית הניתנת לחוסכים, אבל שוק ההון אינו אופציה גם כן, עבור מי שמסתמך על קצבה וחסכונות, ולא מעוניין לסכן אותם. האופציה של פוליסת חיסכון פיננסית מחליפה למעשה את החיסכון הבנקאי של פעם, שכן היא מציעה תשואה שהסיכון לצידה נמוך מאד.

על אף כי בגיל הפרישה יש הפחתה במס רווחי הון, עדיין עולה הצורך לשלם אותם במועד בו נוצר אירוע מס. לכן כאשר בוחרים אפיק השקעה, כדאי לבחור באפיק המאפשר מעבר בין מסלולים ללא יצירת אירוע מס, וכן באפיק המאפשר לפצל את ההשקעה בין מסלוליו השונים. מתוך כך, קרנות נאמנות הופכות לפחות אטרקטיביות בגיל השלישי, ולעומתם פוליסת חיסכון פיננסי מקבלת פלוס נוסף לזכותה.

דמי הניהול והמשמרת יכולים אף הם לנגוס ברווח ולכן חשוב לבחור באפיק שבו יש מינימום עמלות. בפוליסת חיסכון פיננסי דמי הניהול נעים סביב אחוז בודד.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל