ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות פרטי

כל אזרח ישראלי זכאי לקבלת שירותי בריאות בהתאם לחוק בריאות ממלכתי שנחקק בשלהי 1994. בכל שנה קובעת ועדת סל התרופות אילו תרופות וטיפולים יהיו חלק מביטוח בריאות ממלכתי ואילו לא. מתוך מאות תרופות וטכנולוגיות המוצגות לוועדה נבחרות בין 60 ל-80 תרופות בשנה בהתאם לתקציב משרד הבריאות, ועל כל תרופה שאינה נמצאת בסל נאלצים החולים הנזקקים לה לשלם מחיר מלא. התרופות הנמצאות בסל משתנות מדי שנה, וקיימים מקרים בהם תרופה שהיתה במשך שנים חלק מסל התרופות נפלטה ממנו.  
בכדי להרחיב את גבולות הסל, קופות החולים החלו להציע שירותי בריאות משלימים (שב"ן) מטעמן, הכוללים שירותים שאינם חלק מסל הבריאות בתמורה לדמי מנוי קבועים, ואלו הביאו להתפתחותם של כרטיסי הזהב, מושלם ופלטינה של קופות החולים המאפשרים לבעליהם לבחור את המנתח שבהסכם עם הקופה, לקבל חוות דעת ממומחים וייעוץ דיאטני, לקבל שירותי רפואה משלימה והחזרים על אביזרים רפואיים שונים, וכן לכסות את בדיקות ההריון, בהתאם להסכם עם הקופה. 
ביטוח בריאות פרטי
 
על אף יתרונותיהם, שירותי בריאות משלימים לא מסייעים למי שנזקק לתרופות שנמצאות מחוץ לסל התרופות, ולא מספקים מענה טוב דיו במקרה של צורך בניתוחים והשתלות. בכדי להעניק לצרכני הבריאות את טווח השירותים הזה, חברות הביטוח משווקות ביטוח בריאות פרטי, הכוללת מגוון של כיסויים. 
פוליסות ביטוח בריאות מציעות למבוטחים תרופות שאינן חלק מסל התרופות, אפשרות בחירה של מנתח, בית החולים, מועד הניתוח ואפילו בחירה בין ניתוח בארץ לניתוח בחו"ל, כולל השתלות, טכנולוגיות רפואיות מתקדמות וטיפולים מיוחדים, ואף מכסה את  הטיפולים מחליפי הניתוח. ביטוח בריאות פרטי כולל כיסוי לבדיקות יקרות כגון בדיקות CT, MRI, אולטרא סאונד, בדיקות הריון ועוד. 
לשם מה צריך ביטוח בריאות פרטי כשיש לי כרטיס זהב מקופת החולים?
ביטוח בריאות ממלכתי על הרחבותיו, כולל הגבלות וסייגים רבים. כך למשל טיפולים בחו"ל מאושרים למבוטחים רק במקרה שבו לא ניתן לקבל טיפול דומה בארץ, וגם במקרים אלו סכום הזכאות מוגבל. שירותי בריאות משלימים לביטוח בריאות ממלכתי מגדילים אמנם את טווח השירותים אך משאירים בעיות קשות ללא מענה או בתמורה לתשלום גבוה מצד המבוטח. ביטוח בריאות פרטי מכסה את הטווח שאינו מכוסה על ידי הביטוח המשלים, ומאפשר לבחור את תוכנית הביטוח המתאימה למצבכם הגופני והכלכלי ולסוג התגמול הרצוי לכם. ביטוח בריאות פרטי ניתן לרכישה על ידי יחידים או על ידי מקומות עבודה וארגונים, והרכב הכיסויים הביטוחיים בו ניתן להרכבה ושינוי כתלות בגובה הפרמיה והכיסוי הרצויים. 
 
 
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל