ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי

בתקופה שבה אנו צעירים ובריאים, אנו מתקשים לחשוב על היום בו נתבגר, אך ברבות הימים אנו חווים את ההשלכות של כך. בכדי לאפשר לאנשים הנמצאים היום בגיל העבודה להזדקן בכבוד, נחקק בשנת 2008 חוק פנסיה חובה, המחייב הפרשות מהמשכורת לטובת הפנסיה.
בכדי לדאוג שנקבל טיפול נאות כשנגיע לזקנה ושלא נאלץ לבזבז יותר מהפנסיה על הטיפול הסיעודי, עלינו לרכוש עוד בהיותנו צעירים ביטוח סיעודי – ביטוח המעניק כיסוי למגיעים למצב סיעודי, עקב זקנה, תאונת דרכים, פיגוע טרור או תאונת עבודה.
צורך של כל מבוגר שלישי מעל גיל 80
החוק המחייב הפרשות עבור ביטוח סיעודי עוד לא נחקק, אך צריך לדעת כי 6% מהפנסיונרים עד גיל 74 נזקקים לסיוע סיעודי. מאלו שיצליחו להגיע לתוחלת החיים הממוצעת העומדת על 80 לגברים ו-83.5 לנשים, כבר שליש יזדקקו לטיפול סיעודי.
מצב סיעודי הוא מצב שבו אדם לא מסוגל לבצע לפחות 3 מתוך 6 פעילויות שגרתיות כגון קימה ושכיבה, התלבשות והתפשטות, התרחצות, אכילה ושתייה, שליטה על הסוגרים וניידות. במצב זה האדם נזקק לסיוע וטיפול צמוד במשך רוב שעות היום, ועל כן עלותו הממוצעת של טיפול סיעודי היא 12,000 ₪ לחודש, היוצאת מכיסו של החולה ושל משפחתו במידה ואין להם ביטוח סיעודי.
 
מה זה ביטוח סיעודי?
אמנם קיים בארץ חוק סיעוד, המופעל על ידי ביטוח לאומי, אך הוא מקצה לחולה הסיעודי לכל היותר 18 שעות עזרה שבועיות, ורק כאשר הכנסתו של החולה נמוכה מאד וגילו מעל לגיל הפנסיה. חשוב לדעת כי עלות האשפוז במוסד סיעודי אינה כלולה בחוק בריאות ממלכתי וכי על משפחתו של החולה הסיעודי לשאת בנטל.
בכדי לאפשר למשפחות לטפל ביקיריהם הסיעודיים, חברות הביטוח משווקות ביטוח סיעודי, במסגרתו אדם מחליט איזה סכום יפקיד בכל חודש במהלך חייו, כדי לממן הוצאות הסיעוד, במקרה ויגיע למצב סיעודי. ביטוח סיעודי כולל בנוסף ביקור רופא, שירותי מעבדה עד הבית, שירות פסיכולוגי ומוקד תמיכה ומידע זמינים.
האם כדאי להסתפק בביטוח סיעודי של קופת החולים?
קופות החולים מציעות למבוטחיהם ביטוח סיעודי, אך בניגוד לביטוח סיעודי בחברת ביטוח הוא כולל רכיב של השתתפות עצמית ומתנה את קבלת הכספים בהצגת קבלות. עוד חשוב לדעת כי בשל מחירו הנמוך יחסית, ביטוח סיעודי מטעם קופת החולים מוגבל לתקופת תשלום קצרה יחסית.
בניגוד לביטוח של קופות החולים, ביטוח סיעודי בחברת ביטוח מעניק למבוטח סכום חודשי קבוע, ללא תלות בהצגת קבלות. חשוב לדעת כי אם ברשותכם ביטוח סיעודי בו ניתן החזר על פי קבלות, לא תוכלו לקבל יותר מסכום זה גם אם בוטחתם מלכתחילה בסכום גבוה יותר.
הבדל נוסף בין ביטוח סיעודי מקופות החולים לבין זה של חברות הביטוח הוא בהיקף הכיסוי. בעוד שביטוח סיעודי בחברת ביטוח מכסה במקרים של תאונת דרכים, בחלק מקופות החולים לא ניתנים כספי הביטוח למי שהפך סיעודי בעקבות תאונה.
מה כדאי לבדוק לפני שעושים ביטוח סיעודי?
בשוק הביטוח ניתן למצוא מגוון פוליסות המציעות ביטוח סיעודי. לפני שבוחרים באחת מהן, חשוב לקרוא את התנאים העומדים בפני המבוטח, לוודא כי היא תקפה כל עוד הפרמיה משולמת, ולוודא כי מזמן היציאה לפנסיה אין קפיצה במחיר. חשוב לברר האם קיימות הגבלות על תקופת הפיצוי או התניות על סכומו והאם נדרשת תקופת המתנה לפני מתן הכסף.
צרו קשר עם משרדנו וקבלו הצעה לביטוח סיעודי המתאימה לצרכיכם.
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל