ביטוח לבעלי עסק

ביטוח לבעלי עסק

ביטוח לבעלי עסק

ביטוחים לבעלי עסק עצמאי
עצמאים אינם מחויבים על פי חוק להקצות כספים לטובת העתיד, ועל כן הם חשופים לטלטלות ולשינויים שעשויים למחוק שנים של עבודה והשקעה. בכדי להגן על העסק ועל עצמו, העצמאי צריך להכיר את אפיקי החסכון וניהול הסיכונים המשתלמים לטווח הארוך ולרכוש מטריה ביטוחית.

ביטוח חיים

 ביטוח חיים מבטיח פיצוי כלכלי משמעותי למשפחה במקרה בו העצמאי נפטר. כאשר קיומו של העסק והצלחתו תלויים באדם אחד, ומקור ההכנסה העיקרי של המשפחה הוא העסק, חשוב לרכוש ביטוח חיים ולהערך גם לגרוע מכל. 
ביטוחים לאובדן כושר עבודה
 ביטוח חיים, המכיל רכיב של ביטוח אובדן כושר עבודה יכול למנוע התדרדרות כלכלית, במקרים בהם בעל העסק נאלץ להשבית את עבודתו לתקופה.כאשר בוחרים ביטוח חיים כדאי לבדוק האם הוא כולל ביטוח אובדן כושר עבודה, וחשוב לדעת כי ניתן לרכוש ביטוח זה גם בנפרד. 
ביטוח מחלות קשות
 עוד ביטוח לבעלי עסק עצמאי, שכדאי לרכוש, הוא ביטוח מחלות קשות. ביטוח מחלות קשות מבטיח החזר כספי בעת גילוי מחלה קשה, ומאפשר למשפחה להמשיך ולהתמודד גם במקרה בו העסק מפסיק לפעול לתקופה.   

ביטוח פנסיוני
 חוק הפנסיה, המחייב מעסיקים להפריש לביטוח פנסיוני עבור עובדיהם השכירים, אינו חל על בעלי עסק עצמאים. כתוצאה מכך, עצמאים רבים אינם מקפידים להשקיע בביטוח פנסיוני, ובהגיעם לגיל הפנסיה הם מוצאים את עצמם עם קצבאות פרישה נמוכות מאד. 
בכדי למנוע ירידה דרסטית ברמת החיים לאחר הפרישה חשוב לרכוש ביטוח פנסיוני לעצמאים. חשוב לדעת כי רכישת ביטוח פנסיוני והשקעה בקרן פנסיה הם אפיקים מוכרים לצרכי מס וניתן להפקיד בשנה למעלה מ-30,000 ₪ למטרה זו בכדי להבטיח את העתיד. 

חלק מחברות הביטוח מציעות לעצמאים ביטוח חיים, הכולל ביטוח פנסיוני. כדאי להשוות בין הפרמיות של הביטוח המשולב אל מול הביטוחים המופרדים ואת טווח הכיסוי, ולמצוא את הפתרון הטוב ביותר לעצמאי. 

קרן השתלמות

קרן השתלמות היא אפיק פטור ממס המאפשר לעצמאי לחסוך לתקופה של 6 שנים לפחות. מס הכנסה מאפשר להשקיע סכום שנתי של עד 17,500 ₪ בקרן השתלמות באופן פטור ממס, ועל כן בעלי עסק עצמאי יכולים להשתמש בקרן השתלמות כתגבור לחסכון בביטוח פנסיוני. 

ביטוח עסק

המלאי של העסק והמידע הנמצא בו שווים הרבה מאד כסף ועל כן חשוב לבטח אותם בכדי לחזור במהירות לפעילות במקרה של אסון. ביטוח עסק צריך לכלול כיסוי לנזקי רכוש, נזקי צד שלישי, וכיסוי לנזקי גוף המכסה את העובדים מפני פגיעה בזמן עבודתם או בגין העבודה שבצעו. 

מס הכנסה מקדם בשנים האחרונות הטבות המניעות עצמאיים לרכוש סל ביטוח לבעלי עסק עצמאי. מומלץ לנצל את ההטבות הללו בכדי להבטיח את העתיד הכלכלי של המשפחה ועל הדרך לחסוך בתשלום המיסים.    

עצמאים, מחפשים אפיקי השקעה וביטוחים לעצמאיים שיגנו עליכם?

 
צרו קשר עם משרדנו ונרכיב עבורכם סל שירותים המותאם לצרכיכם.  
 

 

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל