תמיכה בהורים מזדקנים

תמיכה בהורים מזדקנים

 

לאחר שנים ארוכות שבהן ההורים שלנו דאגו לנו, מגיע הזמן שבו הם זקוקים לעזרתנו, בין אם במובן הכלכלי ובין אם בדאגה לבריאותם. בכדי למנוע מצב של בלבול וחוסר מידע במקרה בו הם יאבדו את צלילותם או יזדקקו לטיפול, כדאי ליצור יחד עם ההורים רשומה הכוללת את הנכסים, הביטוחים, ההשקעות והחובות שלהם.  
 
הכירו את הביטוחים של ההורים
בכדי לסייע להורים בצורה הטובה ביותר, עלינו להכיר תחילה את האמצעים העומדים לרשותנו. אם ההורים שלנו עדיין מתקשרים וצלולים, כדאי לברר איתם אילו ביטוחים מכסים אותם, וכיצד ניתן להפעיל אותם. כך למשל, אם יש להורים ביטוח בריאות תוכלו להשתמש בו על מנת לקבל החזרים בעבור חלק מהבדיקות והטיפולים אותם עברו ההורים. 
 
כדאי לבחון גם האם להורים יש ביטוח סיעודי, מכיוון שאם חלילה הם יגיעו למצב כזה, נוכל להעניק להם את הטיפול הטוב ביותר באמצעות כספי הביטוח. אם להוריכם יש ביטוחים נוספים, כגון ביטוח חיים בקשו מהם לבדוק מיהם המוטבים המופיעים בפוליסה, ולוודא כי לא חסרים מוטבים מחד, וכי אין מוטבים מיותרים מאידך. כדאי גם למצוא את נסח הטאבו של הדירה ומסמכים חשובים נוספים, שיוכלו לשמש את ההורים אם יחליטו לקחת משכנתא הפוכה או פתרונות אחרים להגדלה של ההכנסות שלהם. 
 
רכזו את המידע הפיננסי של ההורים
אם להורים יש תוכניות חסכון או השקעות, נכסים וכדומה, עלינו לדעת עליהם בכדי לטעון לבעלות כאשר ההורים יזדקקו לכסף נזיל או חלילה, יעברו מן העולם. ריכוז של האינפורמציה על נכסי המשפחה מחד ועל חובותיה מאידך, יאפשר לנו לנהל אותם בקלות בעת הצורך, וכן לטעון לבעלות עליהם בהתאם לירושה. 
 
בחנו את היכולת שלכם לעזור להורים
אם לאחר בחינת המצב הכלכלי של ההורים אנו מגלים כי הם זקוקים לסיוע כלכלי, זה הזמן לעבור על תקציב כלכלת המשפחה שלנו ולבחון כיצד ביכולתנו לסייע להם. בכדי לסייע להורים מזדקנים מבלי לסכן את מצבה הכלכלי של המשפחה, עלינו להתנהל בצורה מחושבת ומתוכננת מראש. 
 
ראשית, עלינו להבטיח כי לנו עצמנו יש את הביטוחים הנדרשים, שיסייעו לנו להתמודד עם הוצאות הבריאות ההולכות וגדלות עם הגיל, ועם סכנת ההפיכה לסיעודיים. שנית, עלינו לבחון את מצבנו לקראת הפנסיה ולוודא כי היא עשויה להספיק לצרכינו בהתאם לתוחלת החיים הצפויה. לאחר שעשינו זאת אנו יכולים למצוא את המקורות מהם נקצץ בכדי לסייע כלכלית להורים. 
 
צריכים לבחון את הכיסוי הביטוחי שלכם ושל הוריכם, או סיוע בניהול כלכלת המשפחה?צרו קשר עמנו ונשמח לעזור לכם. 
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל